Publicitate | Harta site | Contact

Skut logo

Siemens logo_2017

 

 

Eisol logo

RDIF logo 2016

 

Azitrend logo_2018

 

 

 

 

Matrix logo_2017

 

Hesper logo

Morar sigla

 

Uniforce logo rosu bun

 Ippon sigla

 

 

Power Solutions logo

Roky Randory logo

ATC logo

Protect logo

Sectra logo_2018

 Ariola logo_2018

 Scut Novador_logo_bun

 

 Activ sigla

 

Sisteme Control Acces, Pontaj Electronic, Supraveghere Video - RFID Shop

Consultanta

INTELSECO SERVICES

Intelseco este o companie specializata in domeniul serviciilor de securitate integrata, oferind solutii optime si personalizate fiecarui client.

Elaboram proiecte de analiza integrata de securitate si counter competitive intelligence, avand la baza evaluarea conditiilor interne si externe, intrucat acestea sunt capabile sa afecteze securitatea unei companii. Identificam eficient si rapid orice amenintare sau vulnerabilitate astfel incat reusim sa stabilim gradul de risc, pe componentele de Securitate Fizica, Securitate IT, Securitate HR.

Securitate integrata
Oferim consultanta pentru identificarea amenintarilor si vulnerabilitatilor cu care va confruntati si reusim sa stabilim gradul de risc astfel incat solutiile prezentate sa fie cele care va satisfac necesitatile si asteptarile.
Competentele profesionale pe care echipa noastra le detine sunt din zona de intelligence si securitate, fiind dublate de atributele morale absolut necesare in acest domeniu, si anume: loialitatea, increderea si confidentialitatea.

Securitate Cyber / IT
Evaluarea securitatii sistemelor de comunicatii (SIC) si sistemelor informatice, dar si a sistemelor informatice industriale SCADA. Pot cuprinde mai multe operatiuni in functie de necesitatile fiecaruia dintre voi: analize de configuratii software si hardware, teste de penetrare, evaluarea sistemelor active si pasive de detectie a intruziunilor, propunerea unor solutii pentru reducerea riscului de securitate, managementul riscului de securitate (amenintari, vulnerabilitati asociate, masuri de securitate, analize de impact, determinarea riscurilor, recomandari, raportul privind analiza riscului), evaluarea politicilor de securitate etc.

Securitate fizica
Echipa societatii noastre este specializata in domeniu astfel ca elaboram analize de risc la securitate fizica in conformitate cu Legea 333/2003 in ceea ce priveste paza obiectivelor, valorilor, bunurilor si protectia persoanelor. Asiguram consultanta in identificarea celor mai bune solutii pe componenta de servicii de Paza Umana, Sisteme Tehnice de Supraveghere Video si Control Acces astfel incat sa aveti certitudinea ca faceti cele mai bune alegeri. In urma analizelor efectuate, tinand cont de rezultate, elaboram Proceduri Complete de Securitate pe componenta de Securitate Fizica.

Securitate resurse umane
Echipa noastra competenta evalueaza securitatea companiilor pe care le detineti din perspectiva procedurilor aplicate pe componenta respectiva – HR. Efectuam verificari si testari complexe de personal. De asemenea, furnizam servicii periodice de evaluare in ceea ce priveste consistenta masurilor/deciziilor adoptate, gradul lor de implementare, constientizare/cunoastere la nivelul angajatilor. Evaluam organizatia din perspectiva atributiilor si a responsabilitatilor diverselor substructuri/angajati si a rolurilor acestora in asigurarea securitatii pe diversele sale paliere. Elaboram, pe componenta de Resurse Umane, standarde, reguli si proceduri specifice, pentru departamente (structuri) si domenii de activitate.

Analiza de risc
Definim si structuram rolurile organizationale in orice companie. Proiectam exercitii si simulari de risc/hazard medical, ecologic, terorist si elaboram planuri de interventie si/sau actiuni, precum si analize tactice si strategice, in domeniile politic, social, economic. Oferim consultanta in prevenirea si gestionarea crizelor, managementul schimbarii si continuitatea in afaceri astfel incat sa puteti face fata cu brio schimbarilor sau problemelor aparute.

Counter competitive intelligence
Este un serviciu asigurat de compania noastra la un raport avantajos calitate-pret. Acest serviciu presupune monitorizarea pozitiei companiei pe care o detineti, cunoasterea competitorilor in vederea elaborarii strategiilor optime de dezvoltare, precum si adoptarea masurilor interne de prevenire a scurgerilor de informatii. Aditional, putem identifica acele situatii care pot genera alte riscuri (analize de risc reputational).


Intelseco Services
Tel./ fax: 021.345.41.86
Mobil: 0767.313.391; 0722.257.269
str. Barbu Mumuleanu nr 30-32, sector 2, Bucuresti
Administrator: Andrei Iordache
Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Web: www.intelseco.ro

Mobil : 0767.313.391; 0722.257.269

Anuarul Firmelor de Securitate 2019

AFS 2019_coperta1

Testimoniale

Dan Alistar, director general Alistar Security: “Portalului securitatesiprotectie.ro ii urez mult succes in promovarea industriei, in educarea publicului si in cresterea audientei.”

Valeria Bianu, consultant Sectia Comerciala a Ambasadei Suediei: "Dorim sa multumim si sa felicitam echipa Klaus Media Press pentru promptitudinea si profesionalismul cu care ne-au sprijinit in proiectul nostru! Speram ca acesta sa prinda viata si, astfel, sa avem ocazia sa colaboram impreuna cu echipa Klaus Media Press si pe mai departe! Felicitari, avem nevoie de profesionisti ca dvs!"

Mariana Morar, director Morar Paza si Protectie: "Anuarul Firmelor de Securitate si portalul www.securitatesiprotectie.ro sunt doua produse media utile si necesare pe piata de securitate privata din Romania"

Abonare la newsletter

Avem 13 vizitatori și niciun membru online