Publicitate | Harta site | Contact

Skut logo

Siemens logo_2017

RDIF logo 2016

 

 

 

 

Matrix logo_2017

 

Hesper logo

Morar sigla

 

Uniforce logo rosu bun

 Ippon sigla

 YLI logo 2016

 

Rottner Security logo

Power Solutions logo

Roky Randory logo

ATC logo

Protect logo

Sectra logo

 Ariola sigla

 Scut Novador_logo_bun

 Livco sigla

Valahia sigla

Nera sigla_catalog

 Activ sigla

 

Paza si protectie

SWAT FORCE INTERNATIONAL

Swat sigla 2013

Ce Face din SWAT FORCE INTERNATIONAL un Lider al Calitatii Serviciilor de Securitate.

SWAT FORCE INTERNATIONAL face parte din grupul SWAT FORCE, fiind compania specializata in prestarea servicilor de securitate catre clientii tip corporatie. Este persoana juridica romana cu capital  integral privat, constituita in baza prevederilor Legii 31 din 1990, si inregistrata la ORC sub numarul J40/1212/2010 si Codul unic de inregistrare CU.I. RO26486371.

Obiectul principal de activitate il constituie prestarile de servicii de securitate (paza a obiectivelor, bunurilor, valorilor, transporturilor de valori si garda de corp precum si proiectarea, instalarea, modificarea si intretinerea sistemelor de alarmare impotriva efractiei), avand Licentele de functionare nr. 1654/P si 2098/T, eliberate in anul 2010 de Ministerul Administratiei si Internelor.

SWAT FORCE INTERNATIONAL este o companie dinamica, cumuland experienta grupului SWAT FORCE cu preocuparea continua pentru performanta si perfectionare.

Suntem experti in asigurarea serviciilor de securitate pentru:
• Mall-uri si centre comerciale mari (hypermarket, supermarket, cash&carry, retele de magazine);
• Administratia publica;
• Obiective industriale;
• Transporturi;
• Centre logistice;
• Institutii guvernamentale;
• Sali de spectacole, sali si arene sportive.

Grupul SWAT FORCE are mai mult de 1.800 de angajati si 29 de birouri locale in 27 de judete si municipiul Bucuresti, prestand servicii de securitate pentru peste 20 clienti in peste 160 de locatii.

Unii dintre clientii nostri sunt corporatii foarte mari – METRO, REAL, KAUFLAND, JTI, altii institutii semnificative – Academia Romana, iar altii sunt organizatii mici, dar fiecaruia i se acorda acelasi nivel de dedicatie si excelenta a serviciilor.

Politica Noastra
Clientii nostri spun ca ne deosebim de concurentii nostri prin abordarea noastra bazata pe calitate si orientata catre obtinerea rezultatelor asteptate de client. La baza succesului nostru stau calitatea personalului, pregatirea profesionalala cel mai inalt nivel si dedicarea totala catre satisfacerea nevoilor clientilor – avand ca suport tehnologie de varf si un sistem de management la nivel national si local. Suntem convinsi ca este exact ceea ce doriti sa gasiti la furnizorul dumneavoastra de servicii de securitate.

Actiune locala/Suport la nivel national
Personalul
La SWAT FORCE INTERNATIONAL ne straduim in fiecare zi sa dezvoltam profesional angajatii nostri, astfel incat ei sa poata presta serviciul la cel mai inalt nivel. Rezultatul acestei atitudini este stabilitatea angajatilor nostri, ceea ce ne permite sa oferim clientilor un nivel ridicat al serviciilor de securitate.

Incepem cu recrutarea unor oameni de calitate, oferind salarii competitive si alte beneficii. Astfel avem un timp scurt de recrutare si nivelul de calificare la intrarea in organizatie este ridicat.

Cunoasterea comportamentului profesional anterior si a calitatilor individuale e indispensabila pentru a garanta calitatea personalului nostru, asa ca abordam problema cu maxima seriozitate. Interviul va da candidatilor sansa de a-si demonstra personalitatea si abilitatile de comunicare.

Angajatii vor incepe activitatea numai dupa absolvirea cu succes a unui curs introductiv care cuprinde si instructajele de securitate si sanatate a muncii.

Pregatirea profesionala
SWAT FORCE INTERNATIONAL abordeaza pregatirea profesionala cu seriozitate si responsabilitate. Calitatea acesteia este foarte importanta pentru indeplinirea scopului nostru de a fi cel mai bun furnizor de servicii de securitate.

Dedicarea catre invatare si dezvoltare ne permit sa punem la dispozitia clientilor personal calificat si motivat. Oriunde prestam servicii, ne straduim sa oferim cele mai rapide raspunsuri la nevoile clientilor.
In afara cadrului specificat de lege in ceea ce priveste pregatirea profesionala, noi urmarim constant modul de aplicare a cunostintelor si deprinderilor, facem evaluari periodice si stabilim corespondenta intre nivelul profesional al personalului si cerintele si nevoile clientului.

Conducerea
Noi va asiguram ca beneficiati de toata atentia noastra, concomitent cu mentinerea unei inalte capacitati de raspuns, prin existenta unui sistem extins de conducere. Intelegem ca pentru a furniza servicii de securitate de cea mai buna calitate e necesar sa putem satisface toate cererile si nevoile clientului. Noi putem sa oferim un raspuns prompt pe plan local, cu asigurarea participarii oportune a sistemului national de conducere.

Managerii de cont
Managerul de cont este dedicat unui client, fiind un expert in ceea ce priveste activitatile si locatiile dumneavoastra si nevoile specifice de securitate.

Managerii de cont sunt o componenta critica a parteneriatului nostru cu clientul. Ei raspund de activitatea noastra la toate locatiile dumneavoastra si coordoneaza birourile locale implicate in executarea serviciilor de paza la acestea.

Ei sunt imputerniciti in acest sens si sunt recompensati pentru obtinerea de performante in aspectele fundamentale ale prestatiei.

Birourile locale
Existenta unei retele extinse de birouri locale (27 in 24 de judete si in Bucuresti), strategic amplasate in conformitate cu specificul si evolutia pietei de securitate, face ca sistemul nostru de conducere sa ajunga la usa dumneavoastra. Birourile locale reprezinta centrii nervosi pentru sistemul nostru de conducere.

Astfel puteti sa beneficiati in orice moment de activitatea unor manageri specializati pe nevoile dumneavoastra specifice de securitate.

Echipele locale de conducere executa toate activitatile de planificare, angajare, pregatire profesionala, control operativ si pe cele administrative, fiind in acest fel usor accesibile si avand deplina responsabilitate. Cunoscind in detaliu conditiile locale, echipele noastre va asigura un program preventiv de securitate si solutia cea mai potrivita pentru locatia dumneavoastra.

Conducerea nationala
Conducerea centrala a SWAT FORCE INTERNATIONAL asigura sprijinul necesar activitatii echipelor noastre locale si asigura astfel accesul clientilor la toate resursele noastre.

In acest fel asiguram conducerea si sprijinirea echipelor locale in ceea ce priveste recrutarea, pregatirea profesionala, raporturile de munca, resursele umane.

Ne-am asigurat serviciile unora dintre cei mai buni manageri profesionisti de pe piata serviciilor de securitate din tara, unii cu bogata experienta obtinuta in zone cu riscuri mari de securitate, muncind in cadrul unor companii straine.

Conducatorii executivi aloca o mare parte din timpul lor pentru activitati in cadrul birourilor locale si la locatiile clientilor si sunt permanent implicati in elaborarea strategiilor pentru programele de securitate implementate la locatiile dumneavoastra.

SWAT FORCE INTERNATIONAL – Companie Nationala de Securitate cu o Puternica Reprezentare Locala

SWAT FORCE INTERNATIONAL stie ca pentru a oferi servicii de calitate in locatii multiple, cerintele de securitate ale clientilor trebuiesc abordate atat la nivel local cat si national. Pe plan local veti primi permanent sprijinul birourilor noastre locale. La nivel national alocam resurse insemnate pentru aplicarea solutiilor de securitate oriunde aveti nevoie.

In calitate de client al  SWAT FORCE INTERNATIONAL veti beneficia de:
• Strategii nationale de securitate executate la nivel local;
• Echipe de management la nivel national si local;
• Metode de evaluare a performantei si sisteme de raportare dedicate;
• Conducere nationala puternica si birouri locale bine integrate in mediul economic, social si institutional;
• Sprijin permanent prin Managerul de cont, echipa locala si Centrul de comanda si control;
• Controlul permanent al programului prin audituri de conformitate, evaluarea performantei, receptia prestatiei si sistem de comunicatie dedicat;
• Asistenta pentru managementul crizelor in situatii de urgenta;
• Personal suplimentar pentru sarcini temporare sau de urgenta;
• Asigurarea tranzitiei solutiei de securitate (evaluarea riscului la securitatea fizica, dimensionarea si planificarea solutiei de securitate, stabilirea obiectvelor masurabile si a graficului de executie, echipa de management a tranzitiei, pregatirea si introducerea personalului de securitate, pregatirea profesionala generala si specifica).

Uniforma si dotarea
Uniforma si dotarea agentilor de paza vor fi stabilite in limitele reglementarilor in vigoare, in conformitate cu nevoile de securitate si cerintele clientului.

Acestea pot fi:
• Tip interventie – asigurand un nivel crescut de protectie si capacitate de riposta, urmarindu-se obtinerea unei prezente mai vizibile si descurajarea posibilului agresor;
• Tip post de paza – care ofera un aspect profesional si protector, potrivit unei atmosfere de normalitate;
• Tip business – care permite identificarea personalului ca avand atributii de securitate, dar permite integrarea deplina in mediul locatiei;
• Tip anonim – pentru activitatile in care personalul de securitate nu trebuie sa fie identificat ca atare.
SWAT FORCE INTERNATIONAL ofera o gama variata de accesorii pentru completarea nevoilor de echipare, astfel incat orice solicitare a clientului sa gaseasca raspunsul potrivit.

Servicii oferite:
- Relatii cu clientii;
- Interventii si exercitii pentru situatii de urgenta;
- Evenimente speciale;
- Amenintari teroriste;
- Prevenirea furturilor/pierderilor/distrugerilor;
- Prevenirea si stingerea incendiilor;
- Patrulari si controale;
- Sisteme de control al patrularii si management al incidentelor;
- Pregatire profesionala specializata a personalului de securitate – relatii cu clientii, gestionarea situatiilor conflictuale, intelegerea diversitatii culturale, prevenirea si stingerea incendiilor, pregatirea pentru situatii de urgenta, siguranta traficului rutier, prsecuritate si sanatate in munca, tehnici de patrulare, evenimente speciale, supraveghere video, amenintari teroriste, managementul riscului si raspunderea civila.


SWAT FORCE INTERNATIONAL
str. Mantuleasa nr. 4, sector 3, Bucuresti
Tel.: +4 021.205.40.15
Fax: +4 021.323.24.82
Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Web: www.swatforce.ro
Director general: Gheorghe Iorga

Anuarul Firmelor de Securitate 2017

AFS 2017_cop1

Testimoniale

Dan Alistar, director general Alistar Security: “Portalului securitatesiprotectie.ro ii urez mult succes in promovarea industriei, in educarea publicului si in cresterea audientei.”

Valeria Bianu, consultant Sectia Comerciala a Ambasadei Suediei: "Dorim sa multumim si sa felicitam echipa Klaus Media Press pentru promptitudinea si profesionalismul cu care ne-au sprijinit in proiectul nostru! Speram ca acesta sa prinda viata si, astfel, sa avem ocazia sa colaboram impreuna cu echipa Klaus Media Press si pe mai departe! Felicitari, avem nevoie de profesionisti ca dvs!"

Mariana Morar, director Morar Paza si Protectie: "Anuarul Firmelor de Securitate si portalul www.securitatesiprotectie.ro sunt doua produse media utile si necesare pe piata de securitate privata din Romania"

Abonare la newsletter

Avem 27 vizitatori și niciun membru online